27 Mayıs 2019 Pazartesi
Final Okullarında  ‘Girişimcilik Eğitimi’ başladı

Final Okullarında ‘Girişimcilik Eğitimi’ başladı

Gaziantep Final Akademi Okulları, öğrencileri hayata hazırlama eğitimlerine devam ediyor. Gaziantep Final Akademi Fen ve Anadolu kurumlarında “Girişimcilik Eğitimi” başladı.

4 gün sürecek eğitimde Girişimci Yazar Cihan Buğdaycı, öğrencilere girişimcilik eğitimi verecek. Öğrenciler eğitim sayesinde proje hazırlayıp sunum gerçekleştirebilecek. Eğitimde konuşan Buğdaycı, gençlerin girişimciliğe rağbetinin gün geçtikçe devam ettiğini belirterek, “Türkiye’de girişimcilik ciddi bir ivme yakalıyor. Şuan gençlerden daha çok girişimci çıkıyor ve ciddi anlamda inovasyon sağlamak istiyorlar” dedi. 21. Yüzyılda kriz anını çok iyi yönetebilen insanlara ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Buğdaycı, “21. Yüzyıldayız. Bu yüzyılda artık problem çözebilen insanlara ihtiyaç var, kriz anını çok iyi yönetebilen insanlara ihtiyaç var. Vizyonu ve misyonu küvetli olan insanlara ihtiyaç var. Dolaysıyla biz girişimciliği Anadolu’ya yaygınlaştırmak istiyoruz” dedi.

GAZİANTEP FİNAL OKULLARINDA “GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ” BAŞLADI

Gaziantep Final Akademi Okulları, öğrencileri hayata hazırlama eğitimlerine devam ediyor. Gaziantep Final Akademi Fen ve Anadolu kurumlarında “Girişimcilik Eğitimi” başladı. 4 gün sürecek eğitimde Girişimci Yazar Cihan Buğdaycı, öğrencilere girişimcilik eğitimi verecek. Öğrenciler eğitim sayesinde proje hazırlayıp sunum gerçekleştirebilecek. Eğitimde konuşan Buğdaycı, gençlerin girişimciliğe rağbetinin gün geçtikçe devam ettiğini belirterek, “Türkiye’de girişimcilik ciddi bir ivme yakalıyor. Şuan gençlerden daha çok girişimci çıkıyor ve ciddi anlamda inovasyon sağlamak istiyorlar” dedi. 21. Yüzyılda kriz anını çok iyi yönetebilen insanlara ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Buğdaycı, “21. Yüzyıldayız. Bu yüzyılda artık problem çözebilen insanlara ihtiyaç var, kriz anını çok iyi yönetebilen insanlara ihtiyaç var. Vizyonu ve misyonu küvetli olan insanlara ihtiyaç var. Dolaysıyla biz girişimciliği Anadolu’ya yaygınlaştırmak istiyoruz” dedi.

GİRİŞİMCİLİĞİ ANADOLU’YA TAŞIMAK İSTİYORUZ

Gaziantep Final Akademi Okullarında gerçekleşen “Girişimcilik Eğitimi”nde öğrencilere girişimcilik eğitimi veren Girişimci Yazar Cihan Buğdaycı, 21. Yüzyılda olduklarını dile getirerek, “21. Yüzyıldayız. Yani Endüstri  4.0 ve yapay zekanın olduğu bir zaman dilimindeyiz. Dolaysıyla Türkiye’nin ciddi anlamda kalkınması ve ileriye dönük planlar yapması, inovasyonu yapabilmesi için girişimciye ihtiyaç var. Bu noktada biz de girişimciyi Anadolu’ya taşımak istiyoruz. Bunun için ilk Gaziantep’e geldik. Final okulları ile birlikte girişimciliği Anadolu’ya yaymak istiyoruz” dedi.

21. YÜZYILDA KRİZ ANINI İYİ YÖNETEBİLEN İNSANLARA İHTİYAÇ VAR

21.Yüzyılda kriz anını çok iyi yönetebilen insanlara ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Buğdaycı, “Eskiden kişiler üniversite mezunu olup iş sahibi olabiliyordu ama artık bu kolay değil. Artık kişilerin kendi işini kurması gerekiyor. Çok yönlü çalışması gerekiyor. 21. Yüzyıldayız. Bu yüzyılda artık problem çözebilen insanlara ihtiyaç var, kriz anını çok iyi yönetebilen insanlara ihtiyaç var. Vizyonu ve misyonu küvetli olan insanlara ihtiyaç var. Dolaysıyla biz bunu Anadolu’ya yaygınlaştırmak istiyoruz. Burada ilk liseli öğrenceleri bunları aktaracağız” dedi.

GİRİŞİMCİLİK KONUSUNDA GENÇLERE ÖNCÜ OLMAYA ÇALIŞIYORUZ

Girişimcilik konusunda gençlere öncü olmaya çalıştıklarını vurgulayan Buğdaycı, “21. yüzyıldayız. 21. Yüzyıl şunu gerektiriyor. Artık insanların kendisini çok yönlü yetiştirmesi gerekiyor, dünya vatandaşı olması gerekiyor, evrensel bir bakış açısıyla çalışmalara bakması gerekiyor. Dolaysıyla gençleri mikro değil de makro bazlı kendilerini nasıl yetiştirmesi noktasında  ileri doğru adımlar atması gerekiyor. Bu noktada gençlere öncü olmaya çalışıyoruz.  Biz istiyoruz ki Türkiye’deki gençler ciddi anlamda dünya bazında bir kalkınma modelini oluşturabilsinler. Dünya bazında yer alabilsinler. Dünyayı incelediğimiz zaman dünyada söz alma olayı girişimcilik ile gerçekleşiyor” ifadelerini kullandı.

GENÇLERİN GİRİŞİMCİLİĞE RAĞBETİ GİTTİKÇE ARTIYOR

Batıda birçok ilde yapıyoruz girişimcilik eğitimi yapıyoruz. Anadolu’da Gaziantep’te final okullarıyla bu eğitime başlıyoruz. Bu eğitimimiz zamanla Anadolu’da genişleyecek. Türkiye bu anlamda ciddi bir ivme yakalıyor. Şuan gençlerden daha çok girişimci çıkıyor. Gençler ciddi anlamda inovasyon sağlamak istiyorlar. Girişimcilik konusunda Türkiye’de bir ilerleme ve heyecan var. Gençlerin girişimciliğe rağbeti gittikçe artıyor. Türkiye’de çok güzel projeler ortaya çıkıyor. Daha çok yazılım ile ilgili projeler çıkıyor” diye konuştu.

AMACIMIZ GİRİŞİMCİLİĞİ ANADOLU'DA YAYGINLAŞTIRMAK

Gaziantep Final Okulları yöneticisi Ahmet Mercan, “Gaziantep Final Akademi Fen ve Anadolu Kurumlarında girişimcilik eğitimi başladı. Bu eğitim ile temel amacımız girişimciliği Anadolu'da yaygınlaştırmak. Bunun için İstanbul'dan eğitmen Cihan Buğdaycı'yı davet ettik. Girişimcilik eğitimimiz, Pazartesi itibariyle başlayıp Perşembe günü son bulacaktır. Burada gençler girişimciliğin ne olduğunu, somut projelerle öğrenecekler ve bu projeler üzerinde konuşulacak, proje fikirleri sorgulanacak. Eğitimin son gününde proje fikirlerinin asansör konuşmasını yapıp projelerini halka açık bir şekilde sunacaklardır. Burada amaçlarımızdan bir tanesi de 21. Yüzyılda dünyanın aradığı liseli modeli nasıl olduğunu liseli öğrencilerimizin bilmesini sağlamaktır. İleriki hayatlarında buna göre yetiştirilip buna göre yola almalarını sağmaktır” ifadelerini kullandı.

BAHRİ UÇAR

27.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz