21 Temmuz 2019 Pazar
Fadıloğlu, Sedat Yıldırım’ın durumuna duyarsız kalmadı

Fadıloğlu, Sedat Yıldırım’ın durumuna duyarsız kalmadı

Şehitkâmil’de yaşayan bedensel engelli Sedat Yıldırım’ın akülü tekerlekli sandalyesinin aküsü çalınmıştı.

SEDAT YILDIRIM’A AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYESİ TESLİM EDİLDİ

YILDIRIM: “TEKRAR KOLUM, KANADIM YERİNE GELDİ”

YILDIRIM: “MUTLULUĞUMU İFADE EDECEK KELİMELER BULAMIYORUM”

Şehitkâmil’de yaşayan bedensel engelli Sedat Yıldırım’ın akülü tekerlekli sandalyesinin aküsü çalınmıştı. Yaşadığı mağduriyetin medyaya yansımasının ardından durumdan haberdar olan Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, telefonla ulaştığı Sedat Yıldırım’a her türlü desteği sağlayacağını söylemişti. Yıldırım’a akülü tekerlekli sandalyesi bugün teslim edildi.

Şehitkâmil’in Şirinevler Mahallesi’nde ikamet eden Sedat Yıldırım, babasının evine gitmek için yola çıkmadan önce akülü tekerlekli sandalyesinin aküsünün çalındığını öğrendi. Yaşadığı durumu, “Kolumu kanadımı kırdılar” sözleriyle ifade eden Sedat Yıldırım’ın yaşadığı mağduriyet medyada geniş yer buldu. Sedat Yıldırım’ın yaşadığı talihsiz olayı medyada yer alan haberlerden öğrenen Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, anında Yıldırım’a telefonla ulaştı ve ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti. Sedat Yıldırım’a maddi-manevi her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ifade eden Başkan Rıdvan Fadıloğlu, Yıldırım’a akülü tekerlekli sandalyesinin tüm eksikliklerini gidereceğinin sözünü vermişti. Şehitkâmil Belediyesi Gıda Bankası ekibi, bugün bütün eksiklikleri giderilen akülü tekerlekli sandalyeyi Sedat Yıldırım’a teslim ettiler.

ÇOK DUYARLI, MERHAMETLİ, YUFKA YÜREKLİ, İYİLİKSEVER BİR BAŞKANIMIZ VAR

Yaşadığı mutluluğu tarif edecek kelime bulmakta zorlandığını dile getiren Sedat Yıldırım, gösterdiği duyarlı davranış dolayısıyla Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür etti. “Şu anda çok mutluyum” diyen Yıldırım, yaşadığı talihsiz olay ve sonrasını şu sözlerle anlattı:

“5 Nisan günü babamın evine misafirliğe gidecektik. Eşim kapıyı açınca akülü tekerlekli sandalyemin aküsünün çalındığını gördü. Bazı hastalıklarım olduğu için eşim bana söylemekte tereddüt etmiş. Daha sonra eşim durumu anlattı. Dünyam başıma yıkıldı, kolum kanadım kırıldı. 155’i aradım. Polisler geldiler, tutanak tuttular. Sitedeki güvenlik kamerası kayıtlarını aldılar. Daha sonra Şehitkâmil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu beni aradı. Başkanımız, ‘Kardeşim, biz sizler için buradayız. Her türlü maddi manevi yardıma hazırız’ dedi. Başkanımıza sıkıntımı anlattım. Başkanımız ‘Senin durumunu medyadan izledim. Gerekeni yapacağım’ dedi. Allah, Başkanımızdan razı olsun. Rabbime böyle bir Belediye Başkanımız olduğu için ne kadar şükür etsek azdır. Çok duyarlı, çok merhametli, çok yufka yürekli, çok iyiliksever bir Başkanımız var. Allah, Başkanımızı başımızdan eksik etmesin. Allah, Başkanımızın yokluğunun acısını bize göstermesin. Bu söylediklerimi yürekten söylüyorum. Dualarım hep Başkanımız ile beraber. Bugün de sanki yeniden doğmuş gibi oldum. Tekrar kolum, kanadım yerine geldi. Allah, kimseyi evde mahkûm bırakmasın. Yarın hastanede randevum var. Dün taksi yardımıyla acile gittik. Bayağı bir rahatsızlandım. Şu anda çok mutluyum. Mutluluğumu ifade edecek kelimeler bulamıyorum. Başkanıma sonsuz teşekkürler ediyorum. Sene 2014’te de düğünümden önce oturacağım evin önünde engelli rampasının olmadığını Şehitkâmil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na söylemiştim. 1 gün içerisinde engelli rampası yapıldı. Allah, Başkanımızdan razı olsun.”

BÜLTEN

16.04.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz