23 Ekim 2020 Cuma
Duvardan servet çıktı

Duvardan servet çıktı

Kolombiyalı ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar ölümünden 27 yıl sonra hala gündemde. Hayatı birçok film ve diziye konu olan Escobar, bu sefer evinin duvarlarında bir servet çıktı.

Sözcü’den Mert Yılmaz’ın haberine göre Uyuşturucu baronunun yeğeni Nicolás Escobar, Medellin’de amcasına ait evlerden birinde gizlenmiş 18 milyon dolar (137 milyon TL) buldu. Telegraph’ta yer alan habere göre yerel medyaya konuşan Escobar, paraların beş yıldır yaşadığı evin duvarında gizli olduğunu anlattı. Bir çeşit görünün kendisine yol gösterdiğini anlatan Escobar, paraların yanı sıra bir daktilo, uydu telefonları, altın bir kalem ile fotoğraf makinesi ve filmler bulduğunu söyledi.

Bunun bulduğu ilk eşyalar olmadığını öne süren Escobar, paraların artık kullanılmaz durumda olduğunu belirterek, “İçerideki koku inanılmazdı. Ölmüş bir şeyden 100 kat daha kötü kokuyordu” dedi. Amcasıyla olan ilişkisine de değinen Escobar, “Bir keresinde amcamın yerini öğrenmek isteyen kişiler tarafından kaçırılmıştım. 7 saat boyunca işkence gördüm. İşçilerimden ikisine testereyle saldırdılar” diye konuştu.

[Sözcü]

25.09.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz