20 Haziran 2019 Perşembe
Devlet okulundan görülmemiş proje!

Devlet okulundan görülmemiş proje!

Gaziantep’in proje okullarından Gülşen Batar Anadolu Lisesi, yabancı öğrenmenin neredeyse bir zorunluluk haline geldiği günümüzde, öğrencilerine en son yenilik ve yöntemlerle dil öğretiyor.

Eğitim alanında yaptığı yeniliklerle, özel okullarda bile olmayan bir çok uygulamayı, öğrencilerine sunan Gülşen Batar Anadolu Lisesi Lingafonlu 2 dil Laboratuvarı’nın yanında bir de Gaziantep'te ilk olan Future Classroom Laboratory(FCL) projesini hayata geçirdi.

Gaziantep’in proje okullarından Gülşen Batar Anadolu Lisesi, yabancı öğrenmenin neredeyse bir zorunluluk haline geldiği günümüzde, öğrencilerine en son yenilik ve yöntemlerle dil öğretiyor.Future Classroom Laboratory projesi ile öğrenciler dinlendirici bir ortamda hem İngilizce oyunlar oynuyor, hem de dinleniyor.

Geleceğin sınıfları

Dil öğrenmeye katkısı olacağını düşünülen Bu proje öğrencilere yeni ufuklar açıyor. Gaziantep’te ilk olduğu düşünülen proje, Türkiye’de henüz yaygınlaşmadı ancak uygulama, geleceğin sınıfı olarak adlandırılıyor.Future Classroom Lab (FCL) projesinde, Brüksel’deki Avrupa Okul Ağı tarafından desteklenen çalışmaları temel alan pek çok gelişme gerçekleştirilmektedir. Future Classroom Lab öğrenmeye ve öğretmeye 21. Yüzyıl becerilerini dahil ederek eğitimde değişen stilleri desteklemek ve geleneksel dersliklerin ve diğer öğrenme alanlarının yeniden düzenlenmesini sağlamak için oluşturuldu. Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin okullara entegre edildiği bir “Yaşayan Laboratuvar” olarak tasarlandı.  Ayrıca fiziksel alanların, kaynakların, öğrenci ve öğretmenlerin değişen rollerinin ve farklı öğrenme stillerinin gelişimini de desteklemesiyle dikkat çekiyor.

BÜLTEN

6.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz