24 Şubat 2019 Pazar
Derelioğlu isyan etti

Derelioğlu isyan etti

Temsilcimiz Gaziantepspor’da teknik direktör Oktay Derelioğlu, kulübün yaşamış olduğu sıkıntılara dikkat çekti ve şehrin dinamiklerinin bir an evvel harekete geçmesi gerektiğini vurguladı.

Temsilcimiz Gaziantepspor’da teknik direktör Oktay Derelioğlu, kulübün yaşamış olduğu sıkıntılara dikkat çekti ve şehrin dinamiklerinin bir an evvel harekete geçmesi gerektiğini vurguladı. Derelioğlu, Gaziantepspor’u bekleyen tehlikelere değinerek, ”Sezon sonu geldiğinde burada kimse olmayabilir” ifadelerini kullandı.

“KULÜP TERK EDİLMİŞ POZİSYONDA”

Şehrin dinamikleri bir türlü hareket geçmiyor. Kulüp terk edilmiş vaziyette. Hem biz, hem futbolcu arkadaşlarımız, bir karakter ortaya koyuyoruz. Zor şartlarda maçlara hazırlanıyoruz. Burada Gaziantep’te yaşayan, Gaziantepli olan herkesin bir şekilde harekete geçmesi lazım. Bu takım 9-10 ay önce Süper Lig’deydi. Artık toparlanmak için valilik, belediye, taraftarlar, ileri gelenler takıma sahip çıkmalı. Terk edilmiş, kimsenin ilgilenmediği bir kulüp pozisyonunda. Yaşamsal şartlar da çok kötü duruma geldi. Sıkıntılar saymakla bitmez.

“BİR TEK HUZEYFE BAŞKAN SAHİP ÇIKIYOR”

İkinci yarının başında geldim. Bir bahane olarak söylemiyorum. Bahanelere sığınmam. Bilerek geldim. Burada mutluyum. Ama, Gaziantep’in böyle bir vaziyette olduğunu düşünmüyorum. Geldim ve kendi gözlerimle gördüm, yaşıyorum. Şu anda gidişat çok kötü. Katarlılarla görüşme oldu. Ama sadece Huzeyfe Başkan ilgileniyor. O da kendi çapında yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışıyor. Çok yüksek bir maddi gücü yok. Sadece Huzeyfe Başkan sahip çıkıyor. Bu görüşmelerden henüz bir şey çıkmadı.

“ŞEHRİN DİNAMİKLERİNİN HAREKETE GEÇMESİ GEREKİYOR”

Çıkması gereken şey; acil şekilde Gaziantepspor’un yapılanması ve para akışının olması lazım. Transfer yasağı eğer bir dönem daha gelirse puan silme cezaları gelecek. Belki de amatör kümeye, hatta kapatılmaya kadar gidecek bir durum var. Hızlı bir şekilde şehrin dinamiklerinin harekete geçmesi lazım. Burada çok değerli genç arkadaşlarımız da var. Sezon sonu geldiğinde onlar da burada olmayabilir. Kimse olmayabilir.

9.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz