20 Temmuz 2018 Cuma
Cumhuriyet Halk Partisi’ni FETÖ İle İlişkilendirmek Kimsenin Haddi Değildir

Cumhuriyet Halk Partisi’ni FETÖ İle İlişkilendirmek Kimsenin Haddi Değildir

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, “Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün Cumhuriyet Halk Partisi ve milletvekilleri hakkında AKP Nizip ilçe kongresinde sarf ettiği sözleri aynen kendisine iade ediyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkeyi kuran iradedir. Bu iradeye isteseniz de istemeseniz de saygı duymak zorundasınız.” diyerek tepki gösterdi.

CHP İl Başkanı Sucu yazılı olarak yaptığı açıklamada "Biz isterdik ki Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Kendi kongrelerinde Cumhuriyet Halk Partisini ağzına almak yerine Gaziantep’in sorunlarını dile getirsin. Biz Bakan Gül’den Gaziantep’imizin Eğitim, Güvenlik, Suriyeli Sığınmacılar, İşsizlik, Trafik, İmar, Altyapı Sorunları başta olmak üzere acil çözülmesi gereken onlarca sorunu varken, bu sorunları dile getirerek partisinin çözüm önerilerini sunmasını beklerdik.” İfadelerine yer verdi.

CHP İl Başkanı SUCU konuşmasını şu şekilde sürdürdü “Diktatör kadroların ortak bir özelliği vardır... Kendi suçlarını ve hatalarını sürekli kendilerini uyaranlara, ülke için kaygılananların üzerine atarak temize çıkacaklarını sanırlar. Abdülhamit Gül hiç unutmasın; Onun da yöneticiliğini yaptığı kadrolar, şimdiye kadar FETÖ’nün yan şubesi gibi çalışmadı mı? Devleti resmen terör örgütüne teslim eden CHP İl Başkanları mıydı, CHP'nin Genel Başkanı mıydı? Son 15 yılda Adalete güven % 80’lerden %30 toplum nezdinde CHP iktidarında mı gerilemiştir?  PKK ve o çok eleştirdikleri HDP ile gizli Dolmabahçe ve Oslo görüşmeleri yapan ilçe başkanlarımız mıydı? Sınır güvenliğini hiçe sayarcasına, milli güvenliği yok edercesine muhalif örgütlerle silah pazarlığına girişilmedi mi? Abdülhamit Gül, IŞİD’lilere “yaramaz çocuklar” diyen genel başkanlarının sözünün üstüne tek kelime edebildi mi? O Abdülhamit Gül, partisinin FETÖ siciline bakmadan boşa konuşuyor, boşa çene yoruyor. Hesabını ona göre yapsın ve ona göre konuşsun. Cumhuriyet Halk Partisini FÖTÖ ile ilişkilendirmek kimsenin haddi değildir. Liyakati yok eden, hala tarikatlara dayalı bir yönetme anlayışını sürdüren, Cumhuriyetin kazanımlarını ve faziletini bir kenara iten, yurta barışı ve dünyada barışı bozanlar ortadayken, yanlış siyasi hamleler yüzünden ordu ve diplomasi koridorlarında Ege’de 17 adayı kaybederken ve hala kaybetmeye devam ederken Abdülhamit Gül’ün partimiz hakkında yaptığı mesnetsiz ve anlamsız sözlerini kendisine bir kez daha hatırlatmak isterim. Anlaşılan o ki, AKP kadroları FETÖ’cülerden aldığı dersi uyguluyor. Ergenekon ve Balyoz Davalarında olduğu gibi, kendisinden olmayan her kesime, her lidere terörist, milli güvenlik sorunu diye yaklaşıyor. Abdülhamit Gül sabah ilk iş bir aynaya baksın, yüzleşme cesareti varsa orada gerçeği görecektir. Aynada terörle pazarlık masalarında suçüstü yakalanan partisini, Habur rezaletine yol kazası diyen kadrolarını, PKK'ya kurduğu çadır mahkemeleri ile serbest bıraktığı dönemleri bu millet unutmadı. Suriye’ye tırlar dolusu silah gönderirken faka basan hükümetini bizler unutmadık. Abdülhamit Gül aynada bugün attığı iftiralar kadar, FETÖ’ye geçmişte dizdiği övgüleri de görecek. İktidar kadrolarında yalan ve iftira yarışı başlamıştır. Kendi sicillerini en çabuk inkar edenler, kendi kabahatlerini en hızlı biçimde muhalefet liderlerine yansıtan kadrolar herhalde daha fazla koltukta kalacaklarını sanıyorlar. Diktatörlüğün tüm alametleri iktidar kadrolarını sarmıştır. Ülkeyi milli güvenlik, terör ve ekonomik krize sokan bu zihniyetin arşivini açmaya, bugün başımıza bela ettikleri IŞİD, PKK, FETÖ ile nasıl kol kola yürüdüklerini yüzlerine vurmaya devam edeceğiz. Önce bunların hesabını versinler, sonra konuşsunlar. Devletin ve rejimin temelini bozanlar önce kendilerine baksınlar, başkalarını suçlamasınlar." Dedi. BÜLTEN

13.09.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz