29 Kasım 2020 Pazar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kısıtlamalarla ilgili yeni açıklama!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kısıtlamalarla ilgili yeni açıklama!

Partisinin il kongrelerine video konferansla katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurallara riayet edilmemesi ve vaka artışının devam etmesi halinde ilave tedbir alma yoluna gidilebileceği uyarısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Isparta, Gümüşhane, Kastamonu, Sinop ve Burdur 7'inci Olağan İl Kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı.

Salgının yeni dalgasının tüm dünyayla birlikte ülkeyi de etkisi altına aldığını vurgulayan Erdoğan, bu sebeple insan hareketliliğini mümkün olduğu kadar azaltarak virüsün bulaşma hızını düşürecek ilave tedbirler almak mecburiyetinde kaldıklarını belirtti.

Erdoğan, "Milletimiz TMM diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe kurallarıyla bu tedbirlere hassasiyetle riayet ederse inşallah birkaç hafta içinde salgın grafiğinin boynunu yeniden aşağı çevirmeyi başaracağız. Aksi takdirde sınırlamalara devam etmek, hatta belki ilave tedbirler almak durumuyla karşı karşıya gelebiliriz." ifadesini kullandı.

Son günlerde Bülent Arınç'ın gündemde yer alan açıklamalarına atıftan bulunan Erdoğan, "Hiç kimsenin şahsi ifadeleri, Cumhurbaşkanı ile hükümetimizle partimizle ilişkili hale getirilemez. Terör örgütleri ile el ele, kol kola, omuz omuza Ankara'dan İstanbul'a yürüyenlerle biz birlikte olamayız. Yasin Börü'lerimizin ölümüne neden olanlar, Kobani katliamının failleri, Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşları tarafından asla savunulamaz." diye konuştu.

"Gezi olaylarının finansörü olanlarla, Kavala'larla hiçbir zaman bir arada olamayız." diyen Erdoğan, "Bizim ne dediğimiz, nerede durduğumuz, nereye gittiğimiz bellidir ve istikametimizde en küçük bir değişiklik yoktur." dedi.

Açıklamalarının devamında Erdoğan, 18 yıllık AK Parti hükümeti döneminde hayatta geçirilen projeler hakkında bilgi verdi.

22.11.2020 (İLKHA)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz