16 Eylül 2019 Pazartesi
CHP HDP ittifakı mı?

CHP HDP ittifakı mı?

Mart 2019'daki yerel seçimler öncesi, siyasi partiler çalışmalarına hız verirken Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmaya hazırlanan Celal Doğan’ın CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'la bir otelde adaylık için buluştuğu iddia edi

Mart 2019'daki yerel seçimler öncesi, siyasi partiler çalışmalarına hız verirken Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmaya hazırlanan Celal Doğan’ın CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'la bir otelde adaylık için buluştuğu iddia edildi. 7 Haziran 2015 seçimlerinde HDP’ten İstanbul Milletvekili seçilen ancak 24 Haziran seçimlerinde listelerde yer almayan Celal Doğan’ın Tuncay Özkan ile buluşması siyaset kulislerini hareketlendirdi. İddiaya göre Celal Doğan ve Tuncay Özkangeçtiğimiz Cuma akşamı bir otelin teras katında bir araya gelerek CHP ile HDP arasında yerel seçimlerle ilgili ittifak pazarlıklarını konuştu.

KILIÇDAROĞLU CELAL DOĞANLA GÖRÜŞTÜ

Bilindiği üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu Abant’ta yaptığı kampta, seçimi kazanabilecek adaylarla seçime girebilmek için Celal Doğan’la bir görüşme yaptığı ve bu görüşmede Celal Doğan’ın Gaziantep CHP Büyükşehir adayı olacağı öne sürülmüştü.

HABER MERKEZİ

9.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz