31 Mayıs 2020 Pazar
Cami Cemaati Teravih Namazını ‘Enderun’ usulü kıldı

Cami Cemaati Teravih Namazını ‘Enderun’ usulü kıldı

Şehitkâmil Belediyesi, Osmanlı döneminden bu yana var olan Enderun usulü teravih namazı geleneğini ilçe sınırları içindeki camilerde yaşatıyor.

‘ENDERUN’ GELENEĞİ HER GÜN FARKI BİR CAMİDE YAŞATILIYOR

Şehitkâmil Belediyesi, Osmanlı döneminden bu yana var olan Enderun usulü teravih namazı geleneğini ilçe sınırları içindeki camilerde yaşatıyor. Teravih namazını Enderun usulü kılan cemaat, bu durumun kendilerini memnun ettiğini dile getirdi.

Şehitkâmil Belediyesi, unutulan manevi geleneklerin yaşatılması için çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz Ramazan aylarında kılınan Enderun usulü teravih namazı, bu yıl da ilçenin farklı noktalarında bulunan camilerde kılınıyor. Enderun usulü teravih namazını İmam Hatibi Cabir Emre kıldırıyor.

Namaz sonrası konuşan cami cemaati, Şehitkâmil Belediyesi ile Şehitkâmil İlçe Müftülüğü işbirliğinde yapılan uygulamadan duyduğu memnuniyeti anlattı. Gelenek ve göreneklerin yaşatılması adına yapılan hizmetin kendilerini mutlu ettiğini dile getiren cami cemaati, Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve ekibine teşekkür etti. Cemaat, uygulamanın önümüzdeki yıllarda da devam ettirilmesi gerekliliğini vurguladı.

BÜLTEN

14.05.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz