23 Ocak 2021 Cumartesi
Büyükşehir’den İslahiye’ye 150 milyon TL’lik yatırım

Büyükşehir’den İslahiye’ye 150 milyon TL’lik yatırım

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İslâhiye İlçesi’ne yapılan 150 milyon TL’lik altyapı yatırımlarıyla sorunların bittiğini belirterek ilçe için artık yükselen değerin “Kültürel Belediyecilik” olduğunu belirtti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Millî Eğitim Bakanlığı öncülüğünde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteğiyle Gaziantep Valiliği koordinasyonunda Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilen 20 bin tabletin dağıtımına İslâhiye İlçesi’nde devam etti. İslâhiye Farabi Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep AK Parti Milletvekilleri Müslüm Yüksel, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer’in de katıldığı dağıtım töreni sonrası konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ilçenin altyapısına 150 milyon TL’lik yatırım yapıldığını söyledi. İlçenin altyapı sorunun bitirdiklerini aktaran Başkan Fatma Şahin, “İslahiye’de artık kültürel belediyecilik de yükselen bir değerdir” diyerek başta Yesemek Açık Hava Müzesi olmak üzere birçok değerinin tanıtılacağını, büyük bir cazibe merkezi olacağını vurguladı.

Büyükşehir İslâhiye çiftçisi için desteğini sürdürdü

Bölgeye yapılan yatırımlarla cazibe merkezi olması beklenirken arazilerinin sulanması için önem arz eden Kılavuzlu Barajı’nın için çalışmaların sürdürülüyor. Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Mutfağının birçok özel lezzetinin yetiştiği topraklar için 24 farklı faaliyetle 4 bin 227 İslâhiye çiftçisine hizmet götürüldü. Öte yandan verimin arttırılması ve çeşitliliğin korunması için destekler sürdürülürken, eğitim faaliyetleri devam ediyor. 

Şahin: İslâhiye ekonomisiyle tam bir cazibe merkezi, kutup yıldızı oluyor

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Fatma Şahin, konuyla ilgili yaptığı konuşmada ilçe ekonomisinin önemini vurgulayarak, “Yesemek ile ilgili yapılan yatırımlarla UNESCO Geçici Miras Listesi’nde ki tanıtımıyla büyük destek getiriyor. Ama en önemlisi ilçe ekonomisi. Bu söylediğim şey tarıma dayalı sulanabilir arazi, gıdanın üretilmesi, üretilen gıda için sanayi altyapısı ve bunu liman şehrine dönüştüren İslâhiye. Tam bir cazibe merkezi ve kutup yıldızı oluyor. Şuna inanıyorum Ankara’da elimiz güçlü, başımızda valimiz koordine ediyor. Bize düşen ne ise ekiplerle bu gücü koordine ediyoruz. Dalga dalga bu güzellik bütün Gaziantep’e ve bölgeye yayılıyor” diye konuştu.

Gül: Cumhurbaşkanı’nın desteği ile sorunlar çözülüyor

Gaziantep Valisi Davut Gül, konuşmasında eksik kalan sorunların teker teker yapıldığını söyleyerek, “Düzbağ Projesi Açılışında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep’e bir sözü vardı. Özetle ‘Gaziantep’in her projesinin arkasındayım yanındayım’ diyor. Bugün Kılavuzlu Barajı için önemli olan bu. Gaziantep’in sorunları teker teker Cumhurbaşkanımızın desteğiyle çözülüyor. Eksik kalanlar adım adım yapılacak” diye aktardı.

Koçer: Başkan Şahin ve Vali Gül İslâhiye’yi Gaziantep modeli ile parlattı

Gaziantep AK Parti Milletvekili Nejat Koçer ise İslahiye’nin her alanda parlayan bir yıldız olduğunu aktararak, “Bir taraftan çok geniş üretim alanı olan tarımsal ürünleri, diğer taraftan sulama üniteleriyle ki Kılavuzlu Barajı en önemlisi. Amanos Tüneli, İslâhiye Organize Sanayi Bölgesi’nin ikinci etabının hayata geçmesi ve bütün bunlarla hayal ettiğimizde önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde İslâhiye bambaşka bir hale gelecek. Burada parlayan yıldızın arkasında vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı’nın emeği çok büyük. Bu yıldızı Gaziantep Modeli ile parlattıkları için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Erdoğan: İslâhiye Gaziantep’imizin sürükleyici ilk vagonu

İslahiye’nin birçok alanda olumlu hızla ilerlediğinin altını çizen Gaziantep AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, “Yolların kısaltılması ve denizlere açılmasıyla sanayisinin önünün açılması çok önemli. Öğrencilerimizin eğitimi ve ekonominin desteklenmesi çok önemli ama en önemlisi Kılavuz Barajı. İslâhiye Gaziantep’imizin sürükleyici ilk vagonu” dedi.

Yüksel: İlerleme ve yatırımlar devam edecek

AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel ise şunları söyledi: “Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan kampanya için buradayız. İslâhiye büyük bir potansiyeli olan bir ilçe. Gelişmeye devam ediyor ve dinamik bir ilçe yapısında. İslahiye’de Organize Sanayi Bölgesi’nin ilerlemesi ve diğer devlet yatırımları gelmeye devam edecek.”

İslâhiye Belediye Başkanı Kemal Vural ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Davut Gül ile AK Parti Gaziantep Milletvekillerine Kılavuzlu Barajı için teşekkür etti. İlçenin tarımda sulama ve konut ihtiyaçlarının giderildiğini ifade etti.

7.01.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz