16 Aralık 2018 Pazar
Bu kutlu yürüyüş devam etmeli

Bu kutlu yürüyüş devam etmeli

AK Parti Şahinbey İlçe Başkanlığı 6'ncı Olağan Kongresi Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün katılımıyla gerçekleşti.

AK Parti Şahinbey İlçe Başkanlığı 6'ncı Olağan Kongresi Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün katılımıyla gerçekleşti. Kongrede konuşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, asgari ücret ile ilgili eleştirilere tepki göstererek, “Anlatıp duruyorlar asgari ücret dolar bazında üçe katlamış. Türkiye'de son 15 yılda büyük bir değişim dönüşüm yaşandı. Ülkemizi büyütmüşüz, refahı arttırmışız, yoksulluğu azaltmışız. Bunun devamı için bu kongreler, yenilenme, birlik ve beraberliğimiz, Cumhurbaşkanlığımız liderliğinde bu kalkınma, seferberlik, önemlidir ve devam ettirmelidir. Ak Parti iktidarlarının liderliğinde Türkiye,insanı yardımlarda dünyada birinci olmuştur. Bu nedenle bu kutlu yürüyüş devam etmelidir” dedi. Kongrede konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise, KHK'ya yönelik eleştirilere tepki göstererek, “İnsan hakları temelinde bu düzenleme yapılmıştır. Temel yaklaşımımız, o gün devletin yanında duran milletin bugün milletinin yanında duran devletinin yansımasıdır” dedi.                                                                           

Bakan Gül, Gaziantep'e ikinci bir devlet üniversitesi yapılması için çalışma yaptıklarının müjdesini verdi.

AK Parti Şahinbey İlçe Başkanlığı 6'ncı Olağan Kongresi Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün katılımıyla gerçekleşti. Onat Kutlar Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Şahinbey İlçe Başkanlığı 6'ncı Olağan Kongresine; Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün yanı sıra AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer, Canan Candemir Çelik, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, Şamil Tayyar, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçecive çok sayıda partililer katıldı.

TÜRKİYE SON 15 YILDA BAŞARI HİKAYESİ YAZDI

AK Parti Şahinbey İlçe Başkanlığı 6'ncı Olağan Kongresinde konuşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin son 15 yılda başarı hikayesi yazdığını belirterek, “Türkiye çok zor bir dönemi geride bıraktı. Yakın coğrafyamızda büyük bir kargaşa, savaş, kaos var. Türkiye, eğer siyasi istikrarı, Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü bir liderle girmeseydi bu döneme bugün Türkiye'nin durumu çok zordu. Bugün 3.5 milyona yakın muhacire, savaştan kaçan garibana evimizi, kapımızı açmışız. Bugün insani yardımda dünyada milli gelire oranla birinci sıraya çıkmışız. Bunlar az- buz şeyler değil. Evet eksiklerimiz var, ekonomi ve başka alanlarda bazı sıkıntılarımız var. Bunları da aşmak için, bütün diğer alanlarda başarı için daha bizim çok çalışmamız, daha çok çabalamamız ve bu kutlu davaya hizmete devam etmemiz gerekiyor. Türkiye'nin potansiyeli yüksek. Performansını yükselttik, Türkiye'nin var olan imkanlarını harekete geçirdik. İşte bunu devam ettirmemiz, Türkiye'nin ve bu coğrafyanın ve dünyanın lehinedir. Çünkü biz bölgemizde istikrar, refah ve barış istiyoruz. Bunun sayesindedir ki Türkiye, yapıcı önemli bir aktördür. Biz kadınlarımızın haklarını, özellikle iş gücüne katılımını, kadın girişimcilerimizi en güçlü şekilde destekledik ve gerçekten de bu alanda da hükümetimiz” dedi.

GAZİANTEP'E VERDİĞİMİZ SÖZLERİN HEPSİNİ YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ

Gaziantep’e yapılan hizmetlere de değinen Şimşek, “Bizler de bugüne kadar verdiğimiz sözlerin hepsini yerine getirmeye çalışıyoruz. 2015'te Gaziantep'te verdiğimiz sözlerin ne kadarını hayata geçirdiğimizi rapor vererek anlatmak isteriz. Bu şehri sanayide, yaşanabilir bir şehir olmada yapacağımız işler var deyip sözler verdik. GAZİRAY Projesi'ni açıkladık, söz verdik ve şu anda yapılıyor. 'Bu şehirde çalışanlara konut yapacağız’ dedik. 5,6 milyon metrekarelik alanda 50 bin konutluk başlangıç aşaması çoktan geride kaldı. Su problemi var dedik Düzbağ Projesi'ni hayata geçirdik. Hızlı tren dedik, yapılıyor. Gaziantep'i İstanbul'a ve ana şehirlere bağlayacak hızlı tren şebekesi hızla yapılıyor. Bunlar çok büyük projeler. Eğitimde ise tam bir seferberlik var. Eğitimde Gaziantep inanıyorum ki hızlı nüfus artışına rağmen açığı kapatacaktır. Gaziantep bugün sağlıkta tam bir seferberlik içerisinde” ifadelerini kullandı.

BU KUTLU YÜRÜYÜŞ DEVAM ETMELİDİR

Asgari ücret ile ilgili eleştirilere de değinen Şimşek, "Türkiye'de son 15 yılda büyük bir değişim dönüşüm yaşandı. AK Parti bu milletin kaynağını millete hizmet olarak sunduğu için ortada bu başarı, yatırımlar ve hizmetler var. Bunun devamlılığını istemek milletin hakkıdır. Bunun devamlılığını sağlamak için bugünden tezi yok, seçim dönemini beklemeden sahada çalışacağız. Milletimize hizmet yarışında ülkenin geri kalmaması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu ülke çalışanını ak parti iktidarları o kadar güçlü desteklemiş ki, bunu rakamlarda görebiliyoruz. Milli gelir içerisinde ücretlerin, çalışanlarının payı bütün dünyada azalırken, Türkiye’de yüzde 26’dan yüzde 32.7’ye çıkmış. Anlatıp duruyorlar asgari ücret dolar bazında üçe katlamış. Reel olarak yüzde 110 üzerinde artmış. Ülkemizi büyütmüşüz, refahı arttırmışız, daha adil bir şekilde paylaşmışız. Yoksulluğu azaltmışız. Bunun devamı için bu kongreler, yenilenme, sahadaki çalışmalar, birlik ve beraberliğimiz, Cumhurbaşkanlığımız liderliğinde bu kalkınma, seferberlik, önemlidir. Devam ettirmelidir. Sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, dünyada insani yardımlarda, Türkiye, milli gelire oranla birinci olmuştur. Ak Parti iktidarlarının liderliğinde insanı yardımlarda dünyada birinci olmuştur. Mutlak rakam olarak dolar bazında da ABD’den sonra ikinci olmuştur. Bu nedenle bu kutlu yürüyüş devam etmelidir” şeklinde konuştu.

3,5 MİLYON MUHACİRE KAPIMIZI AÇMIŞIZ

Ortadoğu’da yaşanan gelişmelere dikkat çeken Şimşek,  “Türkiye'nin yakın coğrafyasında çok büyük bir kaosu var. Erdoğan gibi güçlü bir liderle bu döneme girmeseydik işimiz çok zor olurdu. Bugün biz 3,5 milyon civarındaki savaştan kaçan muhacire kapımızı açmışız. Bugün dünyada milli gelire oranla insani yardımda ilk sıradayız. Evet ekonomide başka alanlarda bazı sorunlarımız var ama bunları aşmak için bizim çok daha fazla çalışmamız gerekiyor. Bu davada bu partide, etkisi, yetkisi, makamı, mevkisi yoktur. Hepimiz hakka, millete hizmet yolunda çalışıyoruz. Tabi ki, çok şey yapmışız. Ama yaptıklarımızla yetinmiyoruz. Yeterli bulmuyoruz o nedenle sürekli kendimizi yeniliyoruz” diye konuştu.

KHK'YA YÖNELİK ELEŞTİRİLERE TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti Şahinbey İlçe Başkanlığı 6'ncı Olağan Kongresinde konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, darbe girişiminde sivillere yönelik yargı muafiyetini getiren KHK'ya yönelik eleştirilere tepki göstererek, “Dünyadaki aç ve açıkta olan herkesin gözü Türkiye'dedir. Bunun en önemli nedeni de Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı duruşudur. İçeride ve dışarıda adımlarımızı kararlı sürdürmeye devam edeceğiz. FETÖ ile mücadelemiz de kararlıkla sürdürülecek. Türkiye'ye kimse diz çöktüremez. Hukuk çerçevesinde tüm gayret ve mücadelemizi sürdüreceğiz. Bir düzenleme yaptık. 15 Temmuz'da darbeye karşı canı, malıyla mücadele eden vatandaşlarımızın hukuki ve idari olarak sorumsuz olmasına yönelik. Yarın- öbür gün bu kardeşlerimize bir icra gelirse, bugün şikayet edenler memnun mu olacak? 1.5 yıl sonra bu düzenlemeye karşı çıkacaksınız? Olur mu öyle şey. Bugün kalkıp eleştiri yapanların tutumu, 15 Temmuz'a can ve malıyla karşı çıkanlara saygısızlıktır. Ne demek istiyorsunuz? Bu insanları ödüllendirmek yerine cezalandırsa mıydık? Bu ülke, bu mücadeleye katkı sağlayan herkesi hiçbir zaman unutmayacaktır. Türkiye bir hukuk devletidir. İnsan hakları temelinde bu düzenleme yapılmıştır. Temel yaklaşımımız, o gün devletin yanında duran milletin bugün milletinin yanında duran devletinin yansımasıdır” dedi.

FETÖ İLE MÜCADELE KARARLILIKLA DEVAM EDECEK

FETÖ terör örgütü ve diğer terör örgütleriyle de mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini belirten Bakan Gül, "2001 yılından beri ayak oyunları, darbe oyunları devam etti. O günden beri geziyi bahane ederek 17-25 Aralık, yargıyı kullanarak yapılmak istenen darbe girişimleri ve yine 6-8 Ekim olayları ile ülkemizin karıştırmak isteyenlerin senaryoları hep beraber gördük. En son 15 Temmuz'da hain FETÖ örgütünün yapmaya çalıştı darbe girişimini yine birlikte gördük. Bütün bunlar 'bu ülkeyi millet yönetmesin, vesayet yönetsin' diye. Millet iktidar olmasın anlayışından kaynaklanıyor. Peki neden buna çaba gösteriyorlar. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan, 'Türkiye hasta adam değil' der. Bu adam, bu ülke, lider ülke olmuştur. O yüzden Türkiye ve lideri daha öncekileri gibi ülke gezerek 'ne olur bana şu kadar bin dolar verin emeklilerin vatandaşlarının maaşları ödeyemiyorum' diyen başbakanlardan değil. IMF'ye borcumuzu 14 Mayıs 2013'te son kurşunu da ödeyerek, 'bu illeti ülke ülke gezdirip para dilendiren bir ülke haline getirmem' diyen bir Recep Tayyip Erdoğan olduğu için rahatsız oluyorlar” dedi.

GAZİANTEP'E İKİNCİ BİR DEVLET ÜNİVERSİTESİ YAPILMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Gaziantep'e son 15 yılda çok büyük yatırımlar yaptıklarını belirten Bakan Gül, Gaziantep'e ikinci bir devlet üniversitesi yapılması için çalışma yaptıklarının müjdesini verdi.

HASAN TEKE AK PARTİ ŞAHİNBEY İLÇE BAŞKANI SEÇİLDİ

Hafta sonu gerçekleşen ve tek listeyle gidilen AK Parti Şahinbey İlçe Başkanlığı 6'ncı Olağan Kongresinde Hasan Teke AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı seçildi. MANSUR YALVAÇ

8.01.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz