8 Aralık 2019 Pazar
Boray Dai: “Düşüncemiz, ilk yarıyı yukarıda bitirmek”

Boray Dai: “Düşüncemiz, ilk yarıyı yukarıda bitirmek”

Gaziantep Basketbol Genel Menajeri Boray Dai, Basketbol Süper Ligi’nin 2019-20 sezonu fikstür kura çekiminin ardından özel açıklamalarda bulundu.

Gaziantep Basketbol Genel Menajeri Boray Dai, sezonun ilk yarısını mümkün olduğu kadar yukarıda bitirip, kendilerini biraz garantiye almak ve ikinci yarıya daha rahat devam etmek istediklerini söyledi.

Yeni sezonun tüm takımlara hayırlı olmasını dileyen Boray Dai, sezon boyunca tüm takımlarla oynayacakları için fikstüre çok takılmadığını dile getirdi. Dai, “Ben hiçbir zaman fikstüre çok takılmam. Sonuçta bütün takımlarla oynuyorsunuz. Bizim her zamanki gibi düşüncemiz, ilk yarıyı mümkün olduğu kadar yukarıda bitirip kendimizi biraz garantiye almak ve ikinci yarıya kafamız daha rahat devam etmek. Her zaman böyle bir hedefimiz vardır, bu sene de öyle olacak. Bu yüzden kimin birinci, üçüncü, beşinci hafta ne yaptığı çok önemli değil ama yine de üçüncü haftada kendi evimizdeki TOFAŞ maçı güzel bir maç olacak gibi duruyor” dedi.

“KADROMUZ TAMAM”

Başka transfer yapmayı düşünmediklerini belirten Boray Dai, “Şuana kadar 13 transferimiz oldu.  Kadromuzu tamamladık. Belki kamp dönemine genç takımdan bir tane Gaziantepli oyuncu götürme durumumuz var. Ama dış ve iç transferi bitirdik şu anda” diye konuştu.

“ALTYAPIDA GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDAYIZ”

Son yıllarda altyapıya çok önem verdiklerini ve bununda karşılığını almaya başladıklarını söyleyen Boray Dai, sözleri şöyle sürdürdü: “Biz, gerçekçi olmak gerekirse, iki yıldır altyapıya daha ciddi yatırımlar yapmaya başladık. Bu iki yılda da gerçekten güzel sonuçlar aldık. Özellikle geçtiğimiz sene iki kategoride oyuncularımız milli takımlara davet edildi; bu çok önemli bir gelişme, uzun yıllardır Antep’te olmayan bir şey. Bu sene BGL takımımızdaki Gaziantepli oyuncu sayısı da çok arttı. Önceden 3-4’tü bu sayı, şimdi sekiz tane sadece Gaziantepli oyuncu var. Tabii ki çok kolay değil. Üzerine çok çalışılması gereken bir şey. Çalışmalarımız tesislerle entegre. Hedefimiz 2-3 yıl içinde bu sayıyı artırarak, yavaş yavaş aşağıdan yukarıya doğru oyuncu taşımak”

“JEKİRİ’Yİ TUTAMAYACAĞIMIZI BİLİYORDUK”

“Jekiri’nin gidebileceğini öngördük ama Hagins’i izlemedik açıkçası çünkü orada başka opsiyonlarımız vardı. Ama Hagins’i de izleyip Hagins’te karar kıldık. Jekiri’yi artık kıstas almak, birileriyle kıyaslamak çok doğru olmaz. Ondan çok verim aldık, çok da iyi bir sezon geçirdik. O da bizimle iyi bir sezon geçirdi, meyvesini de topladı. Sezonun bitimine 2-3 ay kala Jekiri’yi tutamayacağımızı biliyorduk ama iki yıllıktı bizimle olan kontratı; bir çıkış bedeli vardı çok yüksek olmasa da. Hagins ile Jekiri çok farklı özellikte iki oyuncu. Hücum anlamında Hagins’ten biraz daha verim alacağız gibi duruyor. Savunmada ise bakacağız. Sonuçta sistemimize oturacak bir oyuncu, çok da maçını izledik. İnşallah Hagins de Jekiri gibi iyi performans gösterip burayı bir sıçrama tahtası olarak görür.”BÜLTEN

3.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz