27 Mayıs 2019 Pazartesi
Belediyecilik  AK Parti’nin işidir!

Belediyecilik AK Parti’nin işidir!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Partisinin grup toplantısında 20 ilin daha belediye başkan adayını açıkladı.

Daha önce 40 Büyükşehir ve İl adaylarını açıklayan Erdoğan, ’’Güney Amerika dönüşü kalan adaylarımızı, ilçe ve belde adaylarımızı açıklayacağız’’ dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gaziantep Büyükşehir belediye başkan adayını açıklamasından sonra gözler merkez ve taşra ilçelere çevrildi. AK Parti’nin Şahinbey ve Şehitkâmil’de mevcut başkanlarla yola devam edeceği beklenirken, Nizip’te de 3 dönemdir Belediye Başkanlığı yapan Hacı Fevzi Akdoğan’ın yerine İhsan Ağcan’ın, Oğuzeli’nde ise eski milletvekili Canan Candemir Çelik’in aday gösterileceği, Araban, Yavuzeli, İslahiye ve Karkamış belediye başkan adayları için ise çalışmaların sürdüğü ögrenildi.

KİM NE DERSE DESİN BELEDİYECİLİK AK PARTİ'NİN İŞİDİR

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Şahsım başta olmak üzere, milletimizin gönlünde yer etmiş bir kadronun öncülüğünde kurulmuştur. Cumhuriyetimizin bizden önceki 79 yılında yapılanlardan kat be katını ülkemize kazandırmayı başlardık. Eğitimden sağlığa, adaletten güvenliğe, sanayiden sosyal yardımlara kadar Türkiye'ye çağ atlattık. 2019 için de gönül belediyeciliğimizi ifade eden bir vizyonla milletimizin karşısına çıkacağız. Kim ne derse desin belediyecilik AK Parti'nin işidir’’ dedi.

PARTİMDE BÖYLELERİ VARSA ONLARLA YOL YÜRÜMEYİZ

Belediye başkanının mesai saati olmaz diyen Erdoğan, ‘’Halkın içinde olmayan, telefonu çaldığında açılmayan bir belediye başkanının başarılı olması mümkün değildir. Milletinin evinin önünden çöpünü alamıyorsanız, sokağını pırıl pırıl yapamıyorsanız millet size mazeretinizi sormaz, biletinizi keser gönderir. Partimde de böyle arkadaşlarım varsa kusura bakmasınlar onlarla da yol yürümeyiz. Bizim belediye başkanlık anlayışımızda bunlar işin alfabesidir. Bunları yapamayan koltuğunun işgalcisidir’’ ifadelerini kullandı.

Üç kez belediye başkanlığı yapan arkadaşlarımızın başarılı olanlarını farklı yerlere kaydırdık. Türkiye'de belediyeciliği yüksek standartlara biz taşıdık. 31 Mart'ta daha yüksek oranda bir belediye milletimiz tarafından tercih edilecektir.

HABER MERKEZİ

28.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz