17 Ocak 2019 Perşembe
Bahçeşehir robotik alanında ulusal turnuvada

Bahçeşehir robotik alanında ulusal turnuvada

Bilim Kahramanları Buluşuyor, 9-16 yaş arası çocuk ve gençlerin kendilerini “topluma duyarlı bilim insanı ve mühendis olarak görmelerini”sağlayan dünyada 80 ülkeden 25.000’in üzerinde takımın katıldığı FIRST LEGO League (FLL)* isimli bilimsel içerikli

Bilim Kahramanları Buluşuyor, 9-16 yaş arası çocuk ve gençlerin kendilerini “topluma duyarlı bilim insanı ve mühendis olarak görmelerini”sağlayan dünyada 80 ülkeden 25.000’in üzerinde takımın katıldığı FIRST LEGO League (FLL)* isimli bilimsel içerikli uluslararası turnuvanın Türkiye ayağıdır.

Türkiye organizasyonunu yapan Bilim Kahramanları Derneği tarafından 20 Ocak’ta İstanbul’da başlayan ve Ankara, Bursa, İzmir’de 12 yerel turnuvada 469 takımın katıldığı Robotik Turnuvalarına Bahçeşehir Koleji Gaziantep Kampüsü olarak MEGAMEKA takımı ile katıldık.

18 Şubat 2018 Pazar Günü Ankara Yerel Turnuvalarından İlk 4 takıma girerek Ulusal Turnuvalara katılma hakkı kazanmıştır. MEGAMEKA Robotik Takımımız 10-11 Mart’ta FLL Ulusal Robotik Turnuvalarına Gaziantep’i temsilen katılan tek takım oldu.

FLL Turnuvaları sadece bir robotik turnuvası olmayıp Dünya genelinde her yıl belirlenen bir tema üzerinden öğrencilerin bir proje üretmeleri ve amacı: Bilim, bilimsel düşünce ve bilimsel farkındalığın toplumun her kesiminde yayılması ve teşvik edilmesi için çalışmalar yapmak, çocuk ve gençlerin erken yaşta bilimle buluşmalarını sağlamak.

Türkiye’deki 496 takımdan 52 takımın katıldığı ulusal turnuvalarda Gaziantep’i başarı ile temsil etti. Turnuvalara katılan öğrencilerimiz; hem bilim, sanat, teknoloji konularında, hem de ifade, dinleme, sunum, paylaşım, takım çalışması konularında eğlenceli, süreç odaklı bir deneyim yaşarlar. Bu deneyimler onların kendilerini geleceğin bilim insanı, mühendisi, etkin girişimcisi ve duyarlı dünya vatandaşı olarak hayal etmelerini teşvik edecektir. BÜLTEN

13.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz