23 Ekim 2018 Salı
Alparslan İlkokulu tema ve ekoloji eğitimde

Alparslan İlkokulu tema ve ekoloji eğitimde

Şahinbey Alparslan İlkokulu TEMA Vakfı Gaziantep İl Temsilcisi Muharrem KATIOĞLU ile çalışma yaptı.

Şahinbey Alparslan İlkokulu TEMA Vakfı Gaziantep İl Temsilcisi Muharrem KATIOĞLU ile çalışma yaptı. Öğrenciler ile bir araya gelen KATIOĞLU ekolojik yaşamın öneminden; temiz toprak, temiz hava ve temiz su için geç kalmadan harekete geçmenin öneminden bahsetti.

DÜNYANIN % 70 SU ANCAK İÇİLEBİLİR SU SADECE %3

Dünya’nın yüzde yetmişinin su olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu ifadenin kulağa güzel gelen bir ifade olduğu düşünüyoruz. Yalnız bu suların sadece yüzde üçünün içilebilir olduğu ve içilebilir sularımızın giderek azaldığını duymak bizi kaygılandırıyor dedi. Sularımızın bitmez tükenmez olmadığı aksine içilebilir suya ulaşmanın giderek zorlaştığını hepimiz görüyoruz. Dünya sağlık örgütü verilerine göre su ve susuzluktan kaynaklanan rahatsızlıklardan dolayı her bir saniyede ciddi ölümle sonuçlanan hastalıklar yaşandığına dikkat çeken KATIOĞLU su israfının önüne geçilmeli dişler fırçalanırken musluklar kapatılması. Akıtan bozuk muslukların tamir edilmesi. Gereksiz yere sifon kullanılmaması. Kuru temizliğe geçilmesinin gerekliliğinin üzerinde durdu.

OKULUMUZDA FARKINDALIK KÖŞELERİ OLUŞTURABİLİRİZ

Okulun farklı alanlarına farkındalık köşeleri oluşturulabileceğinden bahseden KATIOĞLU geri dönüşüm ve tasarruf konusunda öğrencilerden söz aldı. BÜLTEN

4.01.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz