20 Haziran 2019 Perşembe
28 Şubat mağdurları serbest bırakılsın!

28 Şubat mağdurları serbest bırakılsın!

28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileleri İnisiyatifi, Referans Gazetesi’ni ziyaret ederek destek talebinde bulundular.

28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileleri İnisiyatifi, Referans Gazetesi’ni ziyaret ederek destek talebinde bulundular. Yakınlarının İslami hizmetlerinden dolayı 2000'li yıllarda FETÖ'nün hâkim, savcı ve polisinin kurduğu kumpaslar sonucu cezaevine konulduğunu hatırlatan mağdur aileler, Ergenekon, Balyoz davlarından yargılanan sanıklar için açılan yeniden yargılanma yolunun açılmasını ifade ettiler. Ailelerin sıkıntılarını dinleyen Referans Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Yavuz, hiçbir suçu olmayan bu insanların halen cezaevinde tutulmasının kabul edilebilir bir durum olmadığını, hükümetin acilen mağdur olmuş bu insanları serbest bırakması gerektiğini söyledi. Ziyarette konuşan 28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileleri İnisiyatifi Gaziantep Başkanı AdemKılınç ise “Ergenekon ve Balyoz davalarından yargılananlar ‘vatan, millet haini’ dediğimiz bu insanların hepsi serbest bırakıldılar, Bu insanlar hiçbir suçu olmadan yıllarca sadece İslami hassasiyetlerinden dolayı cezaevlerine konuldular. Bu adil yargılanma süreci içerisinde MHP'nin de malumunuz TBBM’ye vermiş olduğu bir af meselesi gündemdedir. Bu af meselesinde 28 Şubat ve FETÖ mağdurlarından insanlar yer almıyor. Biz 28 Şubat ve FETÖ mağdurları için af değil, yeniden yargılama yolunun açılmasını istiyoruz” dedi.

Af Değil, Adalet İstiyoruz

Gaziantep Adliyesi önünde bir araya gelen 28 Şubat ve FETÖ yargısı mağduru aileler, basın açıklaması yaparak, adalet istediklerini yineledi. 28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileler İnisiyatifi Gaziantep Sekreteri İbrahim Sain, burada yaptığı açıklamada 28 Şubat ve FETÖ yargısı mahkumlarının hiçbir bahane ya da erteleme olmaksızın derhal serbest bırakılmasını istediklerini söyledi. Gaziantep Adliyesi önünde toplanan aileler ve ailelere destek veren vatandaşlar, ellerinde “Af Değil, Adalet İstiyoruz”, “Bitmeyen Zulüm 28 Şubat”, “28 Şubat Tarihin Yüz Karasıdır”, “28 Şubat ve FETÖ Mağdurları Adalet Bekliyor” ve “28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağdurları Serbest Bırakılmalı” dövizleri taşıdı.

“AK Parti hükümetleri, 28 Şubat ile ilgili bütün kararların hepsini kaldırıldı. Ama yine 28 Şubat döneminde hukuksuz bir şekilde önce gözaltına alınan sonra hüküm alan ve yıllardır cezaevlerine ölüme mahkum edilen bu insanlarla ilgili kararların halen bozulmaması gerçekten hepimizin yüreğini acıtıyor.”

İLKHA

3.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz