19 Haziran 2018 Salı
15 Temmuz'u kimse unutturamaz!

15 Temmuz'u kimse unutturamaz!

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, “Ne kadar güçlü bir millet olduğumuzu, el ele verince karşımızda hiçbir gücün duramayacağını tüm dünyaya kanıtladığımız günün üzerinden bir yıl geçti.

15 Temmuz gecesi yaşananları unutmadık, unutturmayacağız” dedi.

Konukoğlu, 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Günü’nün yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “O gece ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, cumhuriyetimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainlerine karşı duran ve vatan uğrunda şehit olan milletimizi rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

“Milletçe el ele, omuz omuza vererek tek yürek olarak ülkeye sahip çıktık. Bu dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş birlik beraberlik mesajıdır” diyen Konukoğlu, şöyle devam etti: 

Şehitlerimiz ve gazilerimiz 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Şehitlerimizin kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceğiz. Çanakkale’de, Dumlupınar’da düşmana ne cevap verdiysek, 15 Temmuz’da da aynı cevabı verdik. 

15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan darbe girişimin yıldönümünde millet olarak, Türk’ün gücünü dünyaya bir kez daha göstermiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu darbe girişiminde milletimiz, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur.” 

15 Temmuz’da milletimizin, meydanlarda tüm fertleriyle tek yürek olduğunu, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmediğine dikkat çeken Konukoğlu, şehitleri bir kez daha rahmetle andığını ve gazilere sağlıklı bir ömür dilediğini ifade etti.

Konukoğlu, darbe girişimi karşısında sağlanan birlikteliğin, ülkenin kaynaşmasına ve daha hızlı gelişmesine vesile olduğunun da altını çizdi.

14.07.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz