17 Aralık 2018 Pazartesi
10 bin kişilik cuma camisi için ilk adım atıldı

10 bin kişilik cuma camisi için ilk adım atıldı

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen AK Parti Gaziantep 6. Olağan İl Kongresi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yeni stadı yaptık. Modern bir stad oldu.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen AK Parti Gaziantep 6. Olağan İl Kongresi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yeni stadı yaptık. Modern bir stad oldu. Eski stad yerine bir Cuma Camii yapalım istedik. Bakanlar burada, aynı şekilde valiye de gerekli talimatı tekrar vereceğim. Belediye başkanı burada. Camiyi yapacak hayırsever de burada. Bu projelerin son halini görmek isterim. Son halini görüp hemen adımı atalım. Temeli atıp, süratle işi başlatalım" sözlerinden sonra eski maliye binasının yıkımıyla beraber yapılacak olan 10 bin kişilik Cuma Camisi için ilk adım atıldı. Birçok STK’nın da destek verdiği Cuma Camisi için AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke sosyal medya hesabından projenin yerini ve adını belirterek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

‘’CAMİMİZ HAYIRLI OLSUN’’

Kentte son zamanlarda tartışmalara neden olan Kamil Ocak stadın yeri ile ilgili son noktayı koyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Oraya Cuma Camisi yapılacak” sözlerinden sonra Cami için ilk adım atıldı.Yıkımına başlanan bölgede Cuma Camisi için hazırlıklar başladı. Vatandaşlar Kamil Ocak Stadyumu yerine yapılacak olan Cuma Camisinin kente başka bir hava katacağını belirtti. Birçok STK’nın da destek verdiği Cuma Camii için AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke sosyal medya hesabından ‘’Reisimiz son noktayı koydu Camimiz hayırlı olsun. Projenin yeri: Kamil Ocak stadyumu, Adı: Cuma Camii. Bu projeyi savsaklamak için başkaca proje üretenler; ipe un serip boşa kürek sallamasınlar. Temel atmadan bir Cuma namazını halkımızla beraber burada eda etmek dileğiyle’’ paylaşımında bulundu.

3.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz