5 Temmuz 2020 Pazar
“Pençe-Kapan Operasyonu’nda bugüne kadar 41 PKK’lı öldürüldü”

“Pençe-Kapan Operasyonu’nda bugüne kadar 41 PKK’lı öldürüldü”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, devam eden operasyonda bugüne kadar 41 PKK’lının öldürüldüğünü, operasyon ise devam ettiğini söyledi.

Video konferans yöntemi ile kuvvet komutanlarıyla haftalık değerlendirmede toplantısını gerçekleştiren Akar, gelişmeler ve sahadaki son durumlarla hakkında bilgi alıp, talimatlar verdi.

Savunma ve güvenlik konularının yanı sıra, Covid-19'a yönelik tedbirlerin de ele alındığı toplantının ardından değerlendirmelerde bulunan Akar, TSK’nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın direktifleri doğrultusunda karada, denizde ve havada önemli faaliyetleri yerine getirmeye devam ettiğini belirtti. 

Akar, 15 Haziran'da Pençe-Kartal Harekatı ile toplam 81 hedefin hava kuvvetleri tarafından imha edildiğini belirtti.

Pençe-Kaplan Operasyonu'nun başarıyla devam ettiğini belirten Akar, şunları kaydetti:

“Tüm birliklerimiz yapılan hava hücum harekatıyla, planlanan bölgelerine intikal ettiler. Bölgelerini kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor. Bölge, komandolarımız tarafından didik didik aranmakta, teröristlerin bütün inlerine girilmekte, inleri, barınakları, sığınakları başlarına yıkılmaktadır. Hainlerin, teröristlerin sivil halkı da hedefleyerek koydukları el yapımı patlayıcıları, mayınları temizlemek için çalışıyorlar. Önümüzdeki günlerde bunları da temizleyerek bölgenin tam olarak kontrol altına alınması mümkün olacak. Şu ana kadar yapılan çalışmalarda önemli başarılar elde edildi, 41 terörist etkisiz hale getirildi, bunun yanı sıra ciddi miktarda, teröristlere ait barınaklarda, sığınaklarda silah, araç-gereç, mühimmat, elektronik malzeme ve yaşam malzemesi ele geçirildi.”

29.06.2020 (İLKHA)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz